Δραστηριότητες Εκδρομές

Επισκέψεις στη Θεσσαλονίκη στα πλαίσια των ερευνητικών εργασιών

Οι μαθητές της Α' τάξης πραγματοποίησαν εκπαιδευτικές επισκέψεις στη Θεσσαλονίκη στις 13/12/2012, στα πλαίσια των ερευνητικών εργασιών του Α' τετραμήνου.

Οι μαθητές που συμμετείχαν στην ερευνητική εργασία με θέμα "Καφές: το γνωστό ... άγνωστο παγκόσμιο καθημερινό ρόφημα", επισκέφθηκαν γνωστή καφετέρια της παραλίας.

Οι μαθητές που συμμετείχαν στην ερευνητική εργασία με θέμα "Φωτογραφικές Διαδρομές – Εικόνες του τόπου μας", επισκέφθηκαν το Μουσείο Φωτογραφίας.

Οι μαθητές που συμμετείχαν στην ερευνητική εργασία με θέμα "Η χρήση των αναβολικών στον αθλητισμό", επισκέφθηκαν το Μουσείο Αθλητισμού.

Οι μαθητές που συμμετείχαν στην ερευνητική εργασία με θέμα "Καλλιτεχνικά δρώμενα στην Κασσανδρεία", επισκέφθηκαν το Μουσείο Σύγχρονης Τέχνης.

Πέμπτη, 27 Ιουλίου 2017
Πέμπτη