Νέα-Ανακοινώσεις

Διεθνής Διαγωνισμός Ερευνητικών Προγραμμάτων των Ιδιωτικών Εκπαιδευτηρίων MEF

Τα ιδιωτικά εκπαιδευτήρια MEF που βρίσκονται στην Κωνσταντινούπολη, διοργανώνουν διαγωνισμό με τίτλο "Διεθνής Διαγωνισμός Ερευνητικών Προγραμμάτων των Ιδιωτικών Εκπαιδευτηρίων MEF" στις 9-13 Μαίου 2016 για μαθητές λυκείου. O διαγωνισμός διοργανώνεται από το 1992 στους τομείς της φυσικής, της χημείας και της βιολογίας.

Οι μαθητές μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή για το διαγωνισμό απο την ιστοσελιδα www.mefproject.com έως 1 Μαρτίου 2016. Τα έξοδα ταξιδιού των συμμετεχόντων από το εξωτερικό προβλέπεται να καλυφθούν από τους ιδίους, ενώ τα έξοδα στέγασης και σίτισης κατά τη διάρκεια του διαγωνισμού προλέπεται να καλυφθούν από τα εκπαιδευτήρια MEF.

Παρασκευή, 24 Νοεμβρίου 2017
Παρασκευή
Νοεμβρίου
Κλήμεντος Ρώμης, Πέτρου Αλεξανδρείας, Ερμογένους, Χρυσογόνου και Φιλουμένου μαρτ.