Νέα-Ανακοινώσεις

Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Ποίησης Γιάννη Κουτσοχέρα 2016

Σας ενημερώνουμε ότι ο Δήμος Καλαβρύτων, τιμώντας τον προικισμένο λογοτέχνη και μαχόμενο επιστήμονα Γιάννη Κουτσοχέρα, προκηρύσσει, για εικοστή δεύτερη συνεχή χρονιά, Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Ποίησης με τίτλο "Άθλον Ποιήσεως - Γιάννης και Λένα Στρέφη Κουτσοχέρα" και θέμα σχετικό με το Καλαβρυτινό Ολοκαύτωμα.

Στο διαγωνισμό μπορούν να λάβουν μέρος, μέχρι δύο διαδοχικές χρονιές, μαθητές δημοσίων και ιδιωτικών Δημοτικών Σχολείων, Γυμνασίων, Γενικών Λυκείων και ΕΠΑ.Λ. της χώρας. Οι οδηγίες του διαγωνισμού καθώς και οι προτεινόμενες κατηγορίες βράβευσης θα δοθούν σε επόμενη ανάρτηση (όταν το Υπουργείο παραχωρήσει αυτές τις πληροφορίες.

Για περισσότερες πληροφορίες, σχετικά με τη διεξαγωγή του διαγωνισμού, παρακαλείστε όπως απευθύνεστε στην κα Μιχαλοπούλου Γιώτα, στο τηλέφωνο 26923-60403 ή αποστείλετε μήνυμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση: dimos[τελεία]kalavriton [παπάκι ]1363[τελεία]syzefxis[τελεία]gov[τελεία]gr

Παρασκευή, 15 Δεκεμβρίου 2017
Παρασκευή