Νέα-Ανακοινώσεις

3ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Μαθητικού Ραδιοφώνου και μαθητικός διαγωνισμός ραδιοφωνικού ηχητικού μηνύματος και τραγουδιού "Κάντο να ακουστεί"

Σας ενημερώνουμε ότι το Τμήμα Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, η Επιστημονική Εταιρία European School Radio, Το Πρώτο Μαθητικό Ραδιόφωνο και ο Ο.Π.Α.Ν. Δήμου Αθηναίων - Τεχνόπολις ΑΕ συνδιοργανώνουν το 3ο Φεστιβάλ Μαθητικού Ραδιοφώνου και τον μαθητικό διαγωνισμό ραδιοφωνικού ηχητικού μηνύματος και τραγουδιού "Κάντο να ακουστεί". Ο διαγωνισμός πραγματοποιείται με την υποστήριξη του Ιδρύματος Μαραγκοπούλου για τα Ανθρώπινα Δικαιώματα.

Το φεστιβάλ και ο διαγωνισμός απευθύνονται σε μαθητές/μαθήτριες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Η υποβολή των συμμετοχών θα πραγματοποιηθεί από 1 Μαρτίου μέχρι 20 Μαρτίου 2016. Η βράβευση των νικητών θα πραγματοποιηθεί στο πλαίσιο του 3ου Φεστιβάλ Μαθητικού Ραδιοφώνου που θα πραγματοποιηθεί στις 18 Απριλίου 2016 στο χώρο Τεχνόπολις του Δήμου Αθηναίων.

Για περισσότερες πληροφορίες για τη συμμετοχή στο φεστιβάλ και τον διαγωνισμό οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκέπτονται την επίσημη ιστοσελίδα του Φεστιβάλ www.europeanschoolradio.eu/3fest και να επικοινωνούν με την Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. ή στα τηλέφωνα 210-3442764 και 210-3442155.

Σας επισυνάπτουμε αναλυτικό ενημερωτικό έντυπο.

Σάββατο, 19 Αυγούστου 2017
Σάββατο