Νέα-Ανακοινώσεις

Διαγωνισμός συγγραφής μυθιστορήματος για εφήβους, μυθιστορήματος για παιδιά, θεατρικού έργου για παιδιά

Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών "Παιδικό Βιβλίο και Παιδαγωγικό Υλικό" του Τμήματος Επιστημών της Προσχολικής Αγωγής και του Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού, της Σχολής Ανθρωπιστικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Αιγαίου προκηρύσσει διαγωνισμούς συγγραφής:

1. Μυθιστορήματος για εφήβους από 14-18 ετών και
  2. Θεατρικού έργου για παιδιά.

Αναλυτικές πληροφορίες σχετικά με τους όρους του διαγωνισμού μπορείτε να βρείτε από την ιστοσελίδα του μεταπτυχιακού προγράμματος και από τη σχετική προκήρυξη.

Παρασκευή, 20 Ιουλίου 2018

Παρασκευή