Νέα-Ανακοινώσεις

Κασσάνδρα: Ποδηλατώντας στα μονοπάτια της Φύσης και της Ιστορίας: 1ο Επεισόδιο

Το περιβαλλοντικό πρόγραμμα "Κασσάνδρα: Ποδηλατώντας στα μονοπάτια της Φύσης και της Ιστορίας" όπου συμμετέχει το σχολείο μας σε συνεργασία με το ΓΕΛ Κασσάνδρας εγκρίθηκε από το etwinning!!!!!Λίγα λόγια για το πρόγραμμα: Ποδηλατώντας στη φύση γύρω από την Κασσάνδρεια, οι μαθητές θα γνωρίσουν την ιστορία του τόπου τους, τη χλωρίδα και πανίδα της περιοχής. Θα ευαισθητοποιηθούν όσον αφορά στην προστασία του περιβάλλοντος. Θα μάθουν να ποδηλατούν με ασφάλεια. Θα εμπνευσθούν να κάνουν το ποδήλατο τρόπο ζωής και να βελτιώσουν γενικότερα την καθημερινότητα τους, βάζοντας την άσκηση και τη σωστή διατροφή στο πρόγραμμά τους. Θα μάθουν να κάνουν χρήση ψηφιακών εφαρμογών. Θα δουν πώς η κατάλληλη δημοσιοποίηση μιας τέτοιας δραστηριότητας μπορεί να δώσει ώθηση στον τουρισμό της περιοχής τους.

Παρασκευή, 14 Δεκεμβρίου 2018

Παρασκευή
Δεκεμβρίου
Θύρσου, Λευκίου, Καλλινίκου, Φιλήμονος, Απολλωνίου, Αρριανού μαρτ.