Τομείς

TΟΜΕΑΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑΣ

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ:

• ΨΥΚΤΙΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΥ

Ο απόφοιτος μπορεί με τις κατάλληλες προϋποθέσεις, να αποκτήσει τις παρακάτω "επαγγελματικές άδειες":

Τεχνίτη ψυκτικών εγκαταστάσεων (Απαιτείται: πτυχίο Β' κύκλου).
Τεχνικού ψυκτικών εγκαταστάσεων 1ης ειδικότητας (άδεια τεχνίτη, 750 ημερομίσθια, εξετάσεις)(άδεια τεχνίτη, 1000 ημερομίσθια, εξετάσεις).
Τεχνικού ψυκτικών εγκαταστάσεων 2ης ειδικότητας (άδεια τεχνικού 1ης ειδικότητας, 1000 ημερομίσθια, τα 200 σε εγκαταστάσεις της 2ης ειδικότητας, εξετάσεις).
Τεχνικού ψυκτικών εγκαταστάσεων γενικών εφαρμογών (πτυχίο, άδεια τεχνικού 2ης ειδικότητας, 750 ημερομίσθια σε εγκαταστάσεις της 1ης, 2ης ειδικότητας ή εγκαταστάσεις άλλων εφαρμογών ψύξης).

Το σχολείο διαθέτει δύο εργαστήρια Μηχανολογίας για την διδασκαλία των μαθημάτων της ειδικότητας

mixanologiasmixanologiasmixanologiasmixanologias

Παρασκευή, 20 Ιουλίου 2018