Μαθητές

Θεματικές Δραστηριότητες

Το σχολικό έτος 2013-14 εκπονήθηκαν από τους μαθητές της Β' τάξης οι ακόλουθες θεματικές δραστηριότητες:

Τομέας Πληροφορικής: Μαθητικό Διαδικτυακό Ραδιόφωνο
Τομέας Μηχανολογίας: Εναλλακτικές πηγές θέρμανσης
Τομέας Οικονομίας - Διοίκησης: Ανάπτυξη επιχειρήσεων πρωτογενούς,δευτερογενούς και τριτογενούς παραγωγής τομέα στο δήμο Κασσάνδρας και στο δήμο Σιθωνίας
                              Τουριστικός οδηγός των αξιοθεάτων της Χαλκιδικής

Το σχολικό έτος 2012-13 εκπονήθηκαν από τους μαθητές της Β' τάξης οι ακόλουθες θεματικές δραστηριότητες:

Τομέας Πληροφορικής: Δημιουργία και Διαχείριση Μαθητικού Ιστολογίου

Τομέας Μηχανολογίας: Ηλεκτρομαγνητική Ακτινοβολία και η Επίδρασή της στον Άνθρωπο

Τομέας Οικονομίας - Διοίκησης: Το προφίλ των κύριων επαγγελμάτων σε ξενοδοχεία 5 Αστέρων της Κασσάνδρας. Η σύγκριση αυτών με αντίστοιχες ξενοδοχειακές μονάδες της Ρόδου, Κρήτης και της Μυκόνου.

Παρασκευή, 20 Ιουλίου 2018

Παρασκευή